آموزش هوشمندانه

لابراتوار زبان
لابراتوار زبان کلسمیت ( classmate)، نرم افزار آموزشی است که به ارتقای امر آموزش در مراکز آموزشی کمک فراوانی کرده است. لابراتوار آموزشی زبان به استاد کمک می کند تا به کنترل، رصد، برقراری ارتباط و نیز یاری رساندن به دانشجویان و زبان آموزان بپردازند. در واقع در نرم افزار آموزشی لابراتوار زبان کلسمیت، کنترل سیستم ها توسط استاد صورت گرفته و این استاد است که تصمیم گیرنده ارائه محتوای خاص از نظر صدا و تصویر و نیز ذخیره سازی فایل ها است. در مجموع میتوان فواید اصلی استفاده از لابراتوار زبان را در صرفه جویی زمان استاد و امکان ارائه زمان بیشتر به دانشجویان و امکانات چند رسانه ای که در اختیار آموزش قرار می دهد، برشمرد.

مزایایی برای دانشجویان
از آنجا که هر یک از دانشجویان سیستم مخصوص به خودش را دارد و می تواند مستقل به تمرین بپردازد. آنها می توانند به تمرین تطابق تلفظ ها، تمرینات شنیداری، خواندن، نوشتن و مکالمه طبق نظر استاد بپردازند. اگر دانشجویان با مشکلی مواجه شوند می توانند از جایگاه خود مشکل را بدون بر هم زدن نظم کلاس با معلم در میان بگذارند. دانشجو می تواند سوال و مشکل خود را به صورت شخصی با استاد مطرح کرده و استاد هم از جایگاه خودش به رفع اشکال دانشجو بپردازد. برقراری ارتباط از این طریق به شکلی است که گویی استاد کنار هر دانشجو حضور دارد و پاسخگوی مشکلات آنها است. علاوه بر این، امکان ضبط صداها و نحوه تلفظ کلمات باعث مقایسه آسانتر بین دانشجویان می شود.

کاربردهای اصلی
ارتباط از طریق صفحه نمایش
استاد می تواند از این قابلیت استفاده کرده و هر زمان که نیاز به کار تعاملی دارد بر روی دسکتاپ دانشجوی خود رفته و همراه دانشجو کار انجام دهد و در صورت نیاز از صدا نیز استفاده کند.
انتقال صدا
نرم افزار کلسمیت به استاد امکان برقراری ارتباط صوتی از طریق میکروفن، هدفن و اسپیکر را می دهد.
امکان مکالمه و برقراری ارتباط برای دانشجویان
دانشجویان نیز می توانند با اجازه استاد با یکدیگر مکالمه داشته باشند و تمام مکالمات بصورت همزمان توسط استاد مدیریت می شود.
پخش فیلم
استاد می تواند فایل های تصویری مورد نظر را برای دانشجویان به نمایش درآورد. این عمل هم بصورت ارسال فایل و هم بصورت نمایش همگانی قابل انجام می باشد.
سیستم تطابق تلفظ
اساتید می توانند فایل ها را برای دانشجویان بفرستند و از آنها بخواهند صدای خود را ضبط و با صدای اصلی مقایسه کنند و همچنین امکان نمایش  دیاگرام تلفظ کلمات به صورت تلفظ اصلی آن برای دانشجویان فراهم است. در نرم افزار کلسمیت این امکان فراهم شده که یک دانش آموز هر چند بار که نیاز باشد به تلفظ اصلی کلمه گوش داده و آن را تکرار کند واین کار در واقع باعث صرفه جویی در زمان کلاس می شود چرا که ممکن است تمام دانشجویان به تمرینات مشابه احتیاج نداشته باشند و از این راه در واقع به شخصی سازی تمرین خاصی برای یک دانشجو می پردازیم.
قفل کردن صفحه نمایش دانش آموزان
استاد این امکان را دارد که توجه یک یا چند دانشجو را با قفل کردن موس کامپیوتر یا کیبورد و صفحه نمایش شان به کلاس جلب کند و یا پیغام کوچکی روی صفحه نمایش آنها بفرستد. این ویژگی یکی از مشخصات بارز نرم افزار کلسمیت است که مانع از بی توجهی دانشجویان به محتوای مطالب ارائه شده در کلاس می شود.
کنترل از راه دور
نرم افزار کلسمیت به استاد امکان خاموش کردن مانیتور و کپی کردن محتوای فایل ها را می دهد. همچنین استاد می تواند مانع از دسترسی اینترنتی، دانلود و ذخیره فایل های اینترنتی توسط دانشجویان شود.
برگزاری آزمون بدون کاغذ
در نرم افزار کلسمیت امکان برگزاری آزمون به شکل های مختلف تک گزینه ای، دو گزینه ای و جای خالی فراهم شده است. همچنین معلم می تواند همزمان نتیجه آزمون ها را به صورت اتوماتیک برای دانش آموزان ارسال کند و آنالیز نتیجه آزمون ها چه در زمان برگزاری آزمون و بعد از اتمام آن نیز از دیگر ویژگی های این نرم افزار است.
کار گروهی دانشجویان
این امکان وجود دارد که استاد بر اساس سطح دانشجویان و یا کارهای گروهی که در نظر دارد، افراد را در گروههای مختلف قرارداده و همزمان برای هر گروه کار مربوط به خود را ارسال و بدون تداخل با یکدیگر و همزمان با حضور در یک کلاس کار های مربوط به خود را انجام دهند.
عدم حضور استاد در مواقع خاص
در نرم افزار کلسمیت امکان ضبط صدا و تصویر استاد بصورت مجزا، همزمان و ذخیره آن روی دسکتاپ وجود دارد بنابراین اگر استاد زمانی در کلاس حضور نداشته باشد برنامه کلاسی به شیوه برنامه ریزی شده و مدنظر استاد پیش می رود و دانشجویان امکان انجام تمرینات و دیدن فیلم های مورد نظر استاد را دارند.
استفاده بسیار آسان برای اساتید
بهره گیری بسیار آسان از نرم افزار از دیگر ویژگی های آن است که به علت بومی سازی آن صورت گرفته است. استاد بدون انتخاب آپشن های متعدد به سادگی و با انتخاب یک گزینه امکان حضور و غیاب دانشجویان را در اختیار دارد. آموزش رایگان نحوه استفاده از نرم افزار لابراتوار زبان و ارائه CD آموزشی گام به گام از دیگر مزایایی است که شرکت مهندسی نوآوران تحقیق وارد کننده و مجری انحصاری لابراتوار زبان کلسمیت، ارائه دهنده آن است. این شرکت به عنوان پشتیبان دائمی نرم افزار در صورت بروز مشکلات احتمالی همواره در کنار مشتریان خود بوده و به غیر از تهیه نرم افزارهای مورد نیاز ارائه دهنده سخت افزارهای لازم بنا به خواست مشتری نیز می باشد.
در پایان لازم به ذکر است که شرکت نوآوران تحقیق رزومه کاری بسیار درخشانی در زمینه نصب و راه اندازی نرم افزار لابراتوار زبان داشته که خود گواهی بر اصالت و صداقت کاری این مجموعه است. این شرکت با بهره گیری از کادری مجرب ارائه دهنده خدمات در تهران و نیز شهرستان ها است که در ذیل نام برخی از این مراکز آورده شده است: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات، پالایشگاه آبادان، دانشکده صنعت نفت آبادان، شرکت گاز استان خوزستان، شرکت هواپیمایی ماهان، مرکز تربیت معلم الزهرا، مرکز آموزش فنی و حرفه ای سمنان و …