لابراتوار زبان چیست ؟

لابراتوار زبان چیست

صرفنظر از اینکه لابراتوار زبان چیست ، لابراتوار های زبان به عنوان محصولات آموزشی بیشتر مورد توجه قرار می گیرند زیرا عملکرد ها و امکاناتی که ارائه می دهند بسیار بیشتر از نمونه های موجود در سیستم سنتی آموزش یادگیری است.

تفاوت روش یادگیری زبان و لابراتوار زبان چیست ؟

علاوه بر این لازم است بین لابراتوار زبان ، روش (متد) یادگیری زبان و نرم افزار کنترل آن تمایز قائل شویم. متد (روش) در یک فرایند یادگیری، استادان را راهنمایی می کند تا از نرم افزار کنترل به عنوان یک برنامه کامپیوتری برای کنترل رایانه های زبان آموزان و دانستن اینکه در هر زمانی چه کاری انجام می دهند؛ استفاده کنند. در صورتیکه ، کاربرد لابراتوار زبان فراتر می رود ، لابراتوار زبان می تواند روشی را که ما می خواهیم بکار ببریم ترکیب کند تا امکان توسعه بیشتر تعداد زیادی از فعالیت های مختلف در کلاس، برقراری ارتباط بین معلمان و دانش آموزان ، استفاده از مطالب چندرسانه ای و غیره را ، در حالیکه در آن واحد، عملکرد های نرم افزار کنترل را در اختیار معلمان قرار می دهد؛ فراهم کند.

برخی از ویژگی های نرم افزار لابراتوار زبان چند منظوره

یادگیری زبان، توجه به تنوع ، ارتقاء کار گروهی و بسیاری موارد دیگر فقط برخی از ویژگیهای برجسته لابراتوارهای زبان است. به گفته (جوانا گیل فرناندز) Juana Gil Fernandez (رئیس لابراتوار علم آوا، مجتمع تحقیقات علمی)،  لابراتوار زبان “به اساتید در صورت تمایل اجازه می دهد تدریس روزمره زبان را ارتقا دهد تا به طور کلی و کامل وارد تحقیق فرآیند شناختی کسب و یادگیری زبان های خارجی شود.

لابراتوار های زبان دیجیتال چیزی بسیار فراتر از ابزاری برای آموزش و گوش دادن به گفتمان زبان هستند، آن ها مکان هایی برای مطالعه و آزمایش با نمونه های واقعی زبان ها ، یادگیری زبان ها و تمرین در استفاده از آن ها هستند. چون لابراتوار زبان از فناوری چندرسانه ای، ارتباطات و الگوهای سازمانی انعطاف پذیر و باز با هر ابزار لازم برای پردازش محتوای متنی، صوتی و تصویری استفاده می کنند.
همه این ها و موارد بسیار دیگر همان چیزی است که شما در لابراتوار های زبان، به عنوان ابزاری کامل برای خدمت رسانی با جدیدترین فناوری آموزش به اساتید و زبان آموزان بدست می آورید. “

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق